Důvody výpovědi, výpověď v pracovní neschopnosti, výpověď ve zkušební době

 

Důvody výpovědi, výpověď v pracovní neschopnosti, výpověď ve zkušební době

Výpověď je jedním z možných způsobů rozvázání pracovního poměru. Právo dát výpověď náleží jak zaměstnavateli, tak zaměstnanci.
Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen z těchto důvodů uvedených v § 52 zákoníku práce:

a) ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
b) přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
c) stane-li se zaměstnanec nadbytečným,
d) nesmí-li zaměstnanec konat dosavadní práci pro zdravotní nezpůsobilost způsobenou pracovním úrazem, ohrožením nebo onemocněním nemocí z povolání
e) nesplňuje-li zaměstnanec předpoklady stanovené právními předpisy pro výkon sjednané práce nebo nesplňuje-li požadavky pro výkon sjednané práce, včetně neuspokojivých pracovních výsledků
f) jsou-li u zaměstnance dány důvody, pro které by s ním zaměstnavatel mohl okamžitě zrušit pracovní poměr (zejména při porušení ,,pracovní kázně “ zvlášť hrubým způsobem), nebo pro závažné porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci pro soustavné méně závažné porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci je možné dát zaměstnanci výpověď, jestliže byl v době posledních 6 měsíců v souvislosti s porušením povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci písemně upozorněn na možnost výpovědi,
g) poruší-li zaměstnanec zvlášť hrubým způsobem jinou povinnost zaměstnance stanovenou v § 301a.

Výpověď z pracovního poměru musí být písemná a doručena druhému účastníku, jinak by byla neplatná.
Výpověď může být odvolána pouze se souhlasem druhé smluvní strany, odvolání výpovědi i souhlas s jejím odvoláním musí být písemné.
Byla-li dána výpověď, skončí pracovní poměr uplynutím výpovědní doby a činí nejméně 2 měsíce.
Výpovědní doba začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi druhé smluvní straně a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce.

Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době a to dle § 53 zákoníku práce:

v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným k výkonu práce pro nemoc či úraz, při výkonu vojenského cvičení, při uvolnění zaměstnance k výkonu veřejné funkce, když je zaměstnankyně těhotná, nebo kdy zaměstnankyně čerpá mateřskou dovolenou nebo kdy zaměstnankyně nebo zaměstnanec čerpají rodičovskou dovolenou, respektive je-li zaměstnanec pracující v noci uznán dočasně zdravotně nezpůsobilým pro noční práci.

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době řeší zákoník práce v § 66

Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů a v období od 1. ledna 2012 do 31. prosince 2013 v době prvních 21 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
Zrušení pracovního poměru ve zkušební době musí být provedeno písemně (není možné ústní oznámení, jak to zákon do roku 2011 umožňoval), pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.

Jaké máte Vy zkušenosti s výpovědí?

78 komentářů: “Důvody výpovědi, výpověď v pracovní neschopnosti, výpověď ve zkušební době”

 1. JindrichVedral napsal:

  musí zaměstnanec okamžitě podepsat výpověď ve 3 měsíční zkušební lhůtě?pokud ji nepodepíše ihned,je platná? V jakém předstihu se tato výpověď předkládá?

 2. Miroslav svoboda napsal:

  mohu dát zaměstnanci výpověď v době jeho pracovní neschopnosti?
  děkuji Svoboda

  • Jana Harantová napsal:

   § 53 zákoníku práce říká, že výpověď nesmíte dát zaměstnanci, který je v pracovní neschopnosti, viz článek.

 3. Drahoslava napsal:

  Dobry den,muže dat zaněstnavátel výpověd bez výstupni kontroly?A kdo provadi vystupni kontroly,Děkuji za odpověd.

 4. Zdenek napsal:

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat. Jsem zaměstnán na dobu neurčitou a nyní jsem na neschopence. Našel jsem si nové pracovní místo a z původního zaměstnání chci dát výpověď. Zajímalo by mne od kterého dne či měsíce se bude výpovědní lhůta počítat? Počítá se výpovědní lhůta, ikdyž jsem na nemocenské? Nebo se počítá až od doby, kdy budu práce schopný.

  Děkuji

  • Jana Harantová napsal:

   Dobrý den,

   pokud podáte výpověď ještě teď v červenci, výpovědní doba začne běžet od 1.8. a bude trvat dva měsíce, tj. do konce září. Pokud jste v pracovní neschopnosti, zaměstnavatel Vám výpověď nesmí dát, Vy ji podat můžete.

 5. Radek napsal:

  dobrý den, zaměstnanec nastoupil na nemocenskou aby se vyhnul možnosti dát mu výpověď. Po 2 dnech neschopnosti, jsem kontaktoval jeho lékaře a ten mi potvrdil, že zaměstnanec nedodržuje předepsané kontroly a neschopnost zrušil. je možné dát tomuto zaměstnanci okamžitou výpověd pro hrubé porušení, z důvodu neomluvené absence?

  • janaharantova napsal:

   Pěkný den, pokud zaměstnanec nedodržuje režim dočasně práce neschopného, můžete mu dát výpověď podle § 52 h ZP, na který navazuje § 301 a. Zrušit PP okamžitě, jak píšete, je další možnost. Okamžitě zrušení PP pošlete zaměstnanci doporučeně. Za dobu neomluvené absence je nutné také odvést zdravotní pojištění.

 6. pepa.harry@seznam.cz napsal:

  Vluivem prac.urazu jdu na operaci. Nejsem schopen vykonavat dosavadni prci do operace. Nac mam narok? Zamestnavatel naznacil propusteni s dvoumesicni vypovedi behem ktere nastoupim pracovni nechopnost

  • janaharantova napsal:

   V § 53 zákoníku práce (viz článek) je uvedeno,že výpověď nesmí zaměstnavatel dát zaměstnanci, pokud je uznán dočasně práce neschopným k výkonu práce pro nemoc či úraz. To je tedy Váš případ. Zaměstnavatel Vám tedy výpověď dát nesmí.

 7. Jana napsal:

  Dobrý den, jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti a pokud bych dala výpověď já sama, poběží mi výplata nemocenských dávek i po skončení pracovního poměru? (výpověď chci dát z důvodu hledání nového zaměstnání)

 8. zdenka napsal:

  Dobrý den jak je to s vypovredi ve skusebi dobe hlasi se dopredu?

 9. Pavel napsal:

  Dobrý den, z vašeho článku vyplývá, že ve zkušební době v trvání mé pracovní neschopnosti mi může dát zaměstnavatel výpověď po uplynutí 21 kalendářních dnů, bez udání důvodů a jelikož se jedná o zkušební dobu, tak v den kdy mi to doručí písemně. Vztahuje se to také na státní zaměstnance ve zkušební době?
  Děkuji

  • Hana Tomanová napsal:

   Dobrý den,
   ano po uplynutí 21 kalendářních dnů a bez udání důvodů Vám zaměstnavatel může dát výpověď, ale pouze písemnou formou.

 10. Romana napsal:

  Dobrý den, momentálně jsem v pracovní neschopnosti (2měsíce) a dle doktorů ještě min. měsíc budu (problémy se zády, proto mě neuschopní dřív z důvodu vykonávání práce servírky). Našla jsem si jinou práci, do které mohu nastoupit za měsíc, po konzultaci s doktorem by mě na tuto práci uschopnil již dřív. Můžu podat výpověď u svého zaměstnavatele z důvodu zdravotních komplikací? Bude i v tomto zahrnuta nějaká výpovědní lhůta? Děkuji

  • radilka napsal:

   Dobrý den, myslím, že výpověď podat můžete, i když jste v pracovní neschopnosti. Pokud máte již jinou práci, zkuste se se stávajícím zaměstnavatelem dohodnout na ukončení pracovního poměru k určitému dni. Jinak pokud podáte výpověď, poběží Vám výpovědní doba.

 11. Michal napsal:

  Dobry den muzu dat vypoved ze dne na den chtel bych zacit podnikat a bojim se ze me nebude chtit zamestnavatel pustit az po tech dvou mesicich poradite mi jak na nej dekuji Michal R.

  • radilka napsal:

   Dobrý den, v takovém případě asi bude nejjednodušší se se zaměstnavatelem dohodnout na ukončení pracovního poměru k určitému dni. Pokud dohoda nebude možná, obávám se, že budete muset dát výpověď a dva měsíce počkat.

 12. Hana napsal:

  Dostala jsem hodinovou výpověď ze zdravotních důvodů na podkladě lékařky,že mi nedoporučuje zátěž HK. Jelikož jsem nesouhlasila s výpovědí a nepodepsala výpověď dohodou,bylo mi vyhrožováno,že uvidím důvody,až ji obdržím.Dali mi dva měsíce + jeden odstupný plat.Nebudu prý moci vykonávat své povolání.Co mám po obdržení výpovědi,kterou dostanu koncem listopadu dělat? Na co mám nárok? Pracovala jsem od r.1973.Do důchodu mám 3 roky.

 13. petr napsal:

  Dobrý den!Jsem se zaměstnavatelem dohodnut na výpovědi dohodou z mé strany,ale jsem v prac.neschopnosti.Mohu toto provést,aniž bych nastoupil do zaměstnání??
  Děkuji za odpověď

  • Hana Tomanová napsal:

   Dobrý den,

   dle mého názoru pokud jste se písemně dohodli na výpovědi dohodou, můžete to provést,ale raději bych si to ověřila na pobočce úřadu práce nejbližšímu vašemu bydlišti.

 14. psyk napsal:

  Může mi dát zaměstnavatel výpověd po skončení neschopnosti ? Tentýž den ?

  • Hana Tomanová napsal:

   Dobrý den,

   dle mého názoru Vám zaměstnavatel může dát výpověď po skončení neschopnosti.

 15. Iveta napsal:

  Dobrý den, zaměstnankyně nenastoupila po rodič.dovolené do zaměstnání. Nijak se neomluvila a nereaguje na výzvy k dostavení se do zaměstnání, vyřešit situaci – zda se bude ukončovat prac. poměr apod. RD ji skončila již v květnu 2013. Děkuji

 16. Tomáš Novák napsal:

  Dobrý den, jsem ve výpovědní lhůtě, výpověď mi dal zaměstnavatel, i s odstupným. Prodlouží se mi výpovědní lhůta, pokud nastoupím na nemocenskou? A jak by to bylo s výší odstupného? (bude se mi počítat průměrem z nemocenské)?

  děkuji za odpověd, Novák

  • Iveta Lišková napsal:

   Dobrý den, podle ustanovení § 53 odst. 2 zákoníku práce: „Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.“
   Odstupné je upraveno v § 67 zákoníku práce.

 17. Karel Losík napsal:

  Dobrý den, dohodl jsem se písemně se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru dohodou ke konci listopadu, ale stal se mi bohužel pracovní úraz a teď jsem na dlouhodobé nemocenské. Jak to bude s výplatou výše nemocenské a bude dle dohody pracovní poměr ukončen ke konci listopadu, nebo bude běžet až do konce nemocenské z důvodu její výplaty ?

  • Iveta Lišková napsal:

   Dobrý den, zkuste se podívat do zákoníku práce – například podle ustanovení § 49 odst. 1: „Dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na rozvázání pracovního poměru, končí pracovní poměr sjednaným dnem.“

 18. Honza napsal:

  Měl jsem pracovní úraz a po 13 měsících nemocenské jsem upozornil že chci nastoupit na přidělené pracoviště z 35%omezením (na lehčí práci) na to mě přišla výpověď z nadbytečnosti, že firma už nemá pro mě práci,(prac.agentura). Když jsem požádal písemně o prošetření a i ve spolupráci z IP,tak mě do měsíce přišla nová výpověď, že mně pro.pouští ve zkušební době,Nedostál jsem žádné odškodnění a přestali komunikovat a přebírat poštu (doporučenou), úraz se mě stal po nástupu a 142 hod.odpracovaných na přiděleném pracovišti.
  Veškerou důkazní korespodenci jsem dodal i na IP ale nic mě to nepomohlo.
  Jestli můžete poradit kam se ještě obrátit (soudní cestou to nechci zatím řešit).Od prac.agentůry jsem se nedočkal dodnes žádné náhrady.Mám 61 let a odpracováno 43 let ale to to jsem nikdy nezažíl. Dostál jsem invalidní důchod 1.stup. poškození na 35% těla,nemůžu se pohybovat na nějakou práci můžu zapomenout.Jak člověk může žít z 6000 tis.

 19. Martina napsal:

  Jsem zaměstnanec a byla jsem s onkologickou dg.6.měsíců v pracovní neschopnosti, mezitím na mé místo přijali někoho jiného. Chci se vrátit, ale zaměstnavatel mi nabízí fyzicky náročnější práce, které nechci vykonávat. Je jeho povinností vrátit mi mé původní zařazení? Může mě propustit?

  • I.Lišková napsal:

   Dobrý den, převedení na jinou práci řeší ustanovení § 41 zákoníku práce. Zkuste se také podívat na jiný blog na těchto webových stránkách – a to článek uveřejněný v září 2013 pod názvem Převedení a přeložení na jinou práci.

 20. Rachel napsal:

  Dobrý den mohu se zeptat. 25.11.2013. jsem nastoupila na neschopenku. A ten to den mi zaměstnavatel donesl domů výpověď dohodou já mu to pod nátlakem podepsala ale od rána jsem již byla v neschopnosti. Obě výpovědi si odnesl a nebyly ještě majitelem podepsané, je to platné nebo neplatné a kdo mně bude vyplácet a jsem v nějaké ochranné lhůtě ? Děkuji vám za odpověď.

 21. Eva Tetourová napsal:

  CO JE NA TOM PRAVDY,ŽE V R.2014 MUSÍ BÝT VÝPOVĚĎ VE ZKUŠ.DOBĚ PODEPSANÁ I OD ZAMĚSTNAVATELE.DĚKUJI

  • Iveta Lišková napsal:

   Dobrý den, v ustanovení § 66 ZP platném od 1.1.2014 se uvádí: „Pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době se vyžaduje písemná forma, jinak se k němu nepřihlíží. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.“

 22. Antonín napsal:

  Dobrý den. Pokud budu chtít podat zaměstnavateli výpověď ve zkušební době, musím tak učinit písemně? A stačí pokud písemnou výpověď doručím zaměstnavateli osobně, nebo to musí být zasláno poštou? Předem děkuji za odpověď.

 23. jana napsal:

  dobry den mužu jit marodit když mi šefoma chce dat vypoved ve skušebni dobe dekuji

 24. Zdeněk napsal:

  Dobrý den potřeboval bych poradit. Zaměstnavatel mi chce dát výpověď z důvodu dlouhodobé nemoci. Aktuálně od 4 února 2014 a zatím trvá. Může mi ji dát i když jsem ve zkušební době? Co to pro mne znamená? Mám i potom nárok na nemocenskou? Kdy se hlásit na ÚP? Zaměstnavatel mne i nutí i v nemocenské abych přišel do práce a vrátil věci jako oděv, klíče, průkazku.

 25. kamila napsal:

  Můj syn dostal výpověď v nemocenském stavu ve zkušební době poštou . Výpověď podepsal , odvezl do firmy, ale už nedostal kopii na zpět. Také mu zadržují evidenční list důchodového pojištění.Po telefonické prosbě paní majitelce zda by nám nezaslala dokumenty poštou , nám zdělila , že na poštu nechodí a že nám nic posílat nebude, že si pro to má dojet. Dnes tam byl syn osobně už po několikáté a opět atm nebyla osoba , která by mu dokumenty předala a paní majitelka byla na poště. Odchod se zaměstnání provázely dohady , ale přesto si myslím , že nemají právo synovi zadržovat dokumenty. Výpověď dostal 10,12,2013 od té doby se s firmou dohadujeme . Bydlíme mimo Plzeň kde se firma nachází , a nemůžeme tam jezdit tak často. Děkuji za radu

 26. blanka napsal:

  dobry den jsem na neschopence a dostala jsem vypoved ve skusebni dobe potrebuji vedet co mam delat jestli se nahlasit na UP bez penez nemohu zustat.Dekuji Blanka

 27. Karel napsal:

  jsem na neshopence a hledám si novou práci.Kdy mužu dát memu zaměstnavateli výpověd?

 28. Hana Horáčková napsal:

  Dobrý den. Bratr dostal výpověď z důvodu nadbytečnosti, ale ze své nevědomosti podepsal výpověď dohodou s okamžitou platností. Existuje ještě nějaká ochranná lhůta, když po skončení pracovního poměru byl v pracovní neschopnosti ?

  • Mirka Heidlbergerová napsal:

   Dobrý den, výpověď z
   důvodu nadbytečnosti podle §52,písm.c) zákoníku práce by měla vždy mít
   dvouměsíční výpovědní dobu. Pan bratr má možnost se dotázat na příslušném úřadu
   práce, zda toto ukončení PP je platné, či nikoliv. Výpověď by nesměl dostat
   pouze v případě, že by byl v pracovní neschopnosti ještě za trvání PP. Při výpovědi
   pro nadbytečnost přísluší zaměstnanci odstupné podle § 67 odst. 1
   zákoníku práce.

 29. Marcela napsal:

  Dobrý den potřebovala bych poradit. Před 14 dni jsem chtěla ukončit PP dohodou. Dohodu mi nedali dali mi 2 měsíční výpovědní dobu.Řekli mi at přijdu 30.9. s vypsanou výpovědí. Ten den jsem nastoupila do pracovní neschopnosti. S tím že jsem dnes přišla s vypsanou výpovědí (2 měsíční). A oni mi řekli najednou že mi to dají dohodou k dnešnímu dni a oznámili mi že ode dneška je ukončený PP. Jenže stále marodím! Podle toho co jsem se dočetla tak se nemůže ukončit PP když jsem stále v neschopnosti.Můžete mi poradit vůbec se v takových věcech nevyznám. Děkuji

 30. Iva napsal:

  Dobrý den, mám dotaz, 31.10.2014 ukončuji prac. neschopnost po půl roce, chci se zeptat, jestli se i toto období započítává do odpracovaného období za rok 2014? Děkuji za odpověď. I. Pufferová

 31. Kateřina napsal:

  Dobrý den
  chci se zeptat jsem ve zkušební době a zamestnavatel mi poslal pisemne vypoved. muze mi ji dát když mám neschopenku? děkuji

 32. Hana napsal:

  chci dát výpověď dohodou,ale zaměstnavatel mě nechce pustit,jak mám postupovat,aby mě pustil co nejdříve

  • hejlova hejlova napsal:

   Dobrý den, paní Hano, pokud se se zaměstnavatelem nedohodnete na ukončení pracovního poměru, nelze hovořit o rozvázání pracovního poměru dohodou a budete tedy muset postupovat tak, že podáte výpověď a odejdete po skončení výpovědní lhůty. Máte-li se zaměstnavatelem spory, doporučujeme se obrátit o radu na právní poradnu.

 33. Věra Králová napsal:

  Skončila mi zkušební doba, jsem v pracovní nechopnosti – pracovní úraz – stále běží neschopenka a přitom jsem dostala po 3 měsíční zkuš. době výpověď.Je to OK?

 34. Dáša Hříbalová napsal:

  Dobrý den , jsem v PN a zaměstnavatel chce , abych dobrovolně ukončila pracovní poměr, Nevím ani , zda je nožně ,se v pracovní neschopnosti hlásit na ÚP.

  • hejlova hejlova napsal:

   Dobrý den, paní Hříbalová, za této situace Vám doporučujeme obrátit se na příslušnou pobočku Úřadu práce, případně právní poradnu.

 35. Petra napsal:

  mohu dát výpověď v pracovní neschopnosti s pracovním úrazem?Jsem na neschopence už od 12.7. 2014 a výpověď jsem doposud nedala, ale teď jsem si našla práci kde mohu nastoupit ihned ale dva měsíce mi tam místo držet nebudou. Co mám pro to udělat? Jakým způsobem výpověď napsat?
  Děkuji za odpověď

 36. Petra napsal:

  mohu dát výpověď v pracovní neschopnosti s pracovním úrazem?Jsem na
  neschopence už od 12.7. 2014 a výpověď jsem doposud nedala, ale teď jsem
  si našla práci kde mohu nastoupit ihned ale dva měsíce mi tam místo
  držet nebudou. Co mám pro to udělat? Jakým způsobem výpověď napsat?
  Děkuji za odpověď

 37. KTC napsal:

  Dobrý den, byla mi dána výpověď pod tlakem a šlo o výpoveď z mé strany, což jsem si pro mě bohužel přečetla pořádně až později. Téhož dne jsem ale šla k Mudr., a byla jsem uznána dočasně práce neschopnou. Papír o mém marození jsem poslala doporučeně na firmu. Znamená to, že ´mou ´výpoveď tudíž nemohou akceptovat a budu na ně marodit? děkuji za odpověď

  • hejlova hejlova napsal:

   Dobrý den, prosím obraťte se na odborníka na pracovní právo. Bohužel nejsme kompetentní dát Vám relevantní odpověď.

 38. iveta napsal:

  dobry den dostalasem vypověd ve skušebni době ale sem stale na nemocenske plati vypověd?

  • hejlova hejlova napsal:

   Dobrý den, bohužel nemáme ve svém týmu právního poradce, proto se prosíme obraťte na specialistu z oboru pracovního práva. Děkujeme za pochopení.

 39. ivetaliebichova35 napsal:

  Dobrý den,dostala jsem výpoved ve zkušební době,jsem na neschopence,která dál pokračuje,co mám dělat,mám jít na úřad nebo až když mi skonči někdy marodka.děkuji

 40. Pavel Černý napsal:

  Dobrý den,mohu zaměstnavateli podat výpověď,jsem v pracovní neschopnosti a mou profesi v nadcházejícím kalendářním roce nebudu moci vykonávat.Pokud ano je pro tento způsob výpovědi nějaký formulář?Děkuji, pozdravem Černý

  • hejlova hejlova napsal:

   Doporučujeme Vám, abyste se s tímto dotazem obrátil na odborníka – právníka v oboru pracovního práva.

 41. Zuzana napsal:

  dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem ve zkušební době a zjistila jsem že jsem těhotná mužu i tak dostat vypověd když nastoupim na nemocenskou ?

  • hejlova hejlova napsal:

   Dobrý den, paní Zuzano, jste-li ve zkušební době, může Vám zaměstnavatel dát výpověď bez udání důvodu.

 42. monika pelantova napsal:

  dobry den chtela bych se optat jestli mam narok na odstupne kdyz jsem na nemocenske a muj zamestnavatel konci na konci zari,ale chce me dat jiz ted v cervenci podepsat dohodu o rozvazani prac.pomeru.Nevim jak na to reagovat jestli podepsat a prijit tak o odstupne nebo nepodepsat.dekuji za odpoved

  • hejlova hejlova napsal:

   Dobrý den, paní Moniko, zřejmě jste se již obrátila na právní poradnu, což je nejlepší řešení. My bohužel my nemáme ve firmě právníka, který by zodpovídal podobné dotazy. Děkuji za pochopení.

 43. Bohunka napsal:

  Dobrý den. Můžu se zeptat? Jsem ve zkušební době a bohužel marodim… a ještě jsem k tomu v invalidnim. Dnes jsem do zaměstnání přinesla listek na penize a dávali mi podepsat výpověď! Nepodepsala jsem,má zaměstnavatel nato právo,když jsem ještě na neschopence? Předem děkuji za odpověď

 44. Michaela Macurova napsal:

  Dobrý den v práci na mě byla kontrola – falešný zákazník člověk který nakoupil odešel a už nepřišel zpět je to tak zprávně?

 45. Bulková napsal:

  Dobrý den,kamaradovi končí pracovní smlouva a je v pracovní neschopnosti . Může tedy dostat výpověď po vypršení pracovni smlouvy kdyz je na prac. neschopnosti? Díky

 46. Gabriela napsal:

  Jsem ve zkušební lhůtě a zaměstnavatel mi vyhrožuje výpovědí na hodinu,když nesložím normu zdravotních čepic,což činí 6000.Nekouřím,jen chodím na záchod.A 15 minut svačím.Gabriela Dvořáková

 47. Martina napsal:

  Dobrý den,, chtěla jsem se optat co když vím o člověku ,který má neschopenku a chodí do hospody a tam chlastá i po vycházkách a má děti mě už to štve její matka pomlouvá kde koho celá rodina rozvedená i dcera a ona může být v hospodě a jiný ne , když mají neschopenku jak to řešit , děkuji za odpověd Martina.

 48. Eva napsal:

  Dobrý večer, prosím o radu, nastoupila jsem ve zkušební době do obchodního domu, během této doby jsem zjistila že musím podstoupit operaci, jelikož je tam vedoucí velice nepříjemná a arogantní, jsem nezvládla její chování a narážky , že budou ostatní za mě pracovat tak jsem dala výpověd, podepsala , a bohužel chytila chřipku, tím pádem operace padla a přesunula se na jiný termín,ale paní doktorka mě napsala neschopenku dva dny po té, i na tuto firmu, jelikož je tam nějaká ochraná lhuta7 dní, mám z toho docela škaredý pocit, a je mě smutno z arogance lidí ve vedení, prosím mám vubec nárok na neschopenku i když už u nich nepracuji?Moc děkuji za každé info, nikdy jsem nemarodila tak v tom neumím chodit a velice mě mrzí chování vedoucí.Děkuji a moc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Archiv

Jak vybrat mzdový program

Napište si o krátkou příručku, jak snadno vybrat mzdový systém do Vaší firmy! Zadejte svůj e-mail a příručku ihned odesíláme.

Rychlý kontakt

ALFA SOFTWARE, s.r.o.
Pražská 22
Klatovy mapa

Tel.: 376 709 890
Napište nám

Seznam obchodních zástupců

 

Používáním této stránky souhlasíte s používáním cookies. Více informací

Nastavení cookies na této webové stránce jsou na "Povolit cookies", abychom Vám mohli umožnit nejlepší možné procházení stránek. Pokud budete pokračovat v používání tohoto webu beze změny nastavení souborů cookies v prohlížeči nebo kliknete na tlačítko "Souhlasím" pak souhlasíte s používáním cookies.

Zavřít