Pomáháme

 

V souladu s naší vizí nezapomínáme ani na pomoc potřebným a slabším. Během naší činnosti jsme sponzorovali volejbalový tým, podíleli jsme se na prevenčním projektu Policie ČR a Červeného kříže, prostřednictvím organizace LENOX jsme podpořili handicapované sportovce. Každoročně přispíváme na dětskou akci HURÁ PRÁZDNINY, podíleli jsme se na modernizaci klatovského BABYBOXU a spolupracovali jsme se zařízením Fondu ohrožených dětí – Klokánkem v Janovicích nad Úhlavou a od roku 2015 podporujeme také děti z Domova sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni v Klatovech, nebo seniory v Domově pokojného stáří naší paní v Klatovech.

 

Akce, které jsme podpořili:

 • Z výtěžku Jarní e-Konference 2022 děláme radost postiženým dětem z ZŠ Hálkova v Klatovech
 • Jsme partnery akce NA STOJÁKA 8. 3. 2022 – 8 000 Kč
 • POMÁHÁME v rámci Podzimní e-Konference 2021 – 60 000 Kč na modernizaci klatovského BABYBOXU
 • Jsme partnery akce 6.PLES LENOX 5. 11. 2021 – 10 000 Kč
 • Jsme partnery akce NA STOJÁKA 4. 9. 2021 – 20 000 Kč
 • Ani Jarní e-Konference 2021 nezůstala s dobročinností pozadu. Spolu s účastníky Jarní e-Konference 2021 podporujeme handicapované sportovce ze společnosti LENOX pomocí DMS. Projekt pokračuje pod názvem Pomáháme hrou – Zvu Tě na zmrzlinu! Podívejte se, jak DMS přibývají ZDE a pošlete TÁCEK k podpisu také svým známým :-).
 • V rámci Podzimní e-Konference 2020 jsme pomáhali seniorům. Tentokrát jsme podpořili Domov pokojného stáří naší paní v Klatovech. Z každé zakoupené přednášky e-Konference jsme odložili stokorunu a z tohoto fondu zakoupili pro klienty Domova dvě kvalitní polohovací postele v celkové hodnotě 62 100 Kč. Děkujeme Vám všem, kteří jste se Podzimní e-Konference zúčastnili :-).
 • Kdo rychle pomáhá, dvakrát pomáhá! V duchu tohoto hesla jsme zakoupili přístroj MEDIXAIR – mobilní zařízení na dezinfekci vzduchu – v hodnotě 43 554 Kč a věnovali jej nejbližšímu zdravotnickému zařízení, tedy Klatovské nemocnici, a.s. Přístroj sloužil na interní příjmové ambulanci, kde byla též COVID ambulance, již od října 2020.
 • Jarní Konference 2020 se sice z důvodu počínající pandemie nekonala, ale charitativní sbírka díky Vám proběhla! Dary zaslané našimi zákazníky udělaly v součtu pěknou sumičku 45 211 Kč a jako tradičně jsme za ALFU přidali stejnou částku. Azylový dům Sv.Zdislavy pro matky s dětmi v tísni obdržel celkem 90 455 Kč na vybavení bytů i část nové fasády!
 • Online Seminářová „losovačka“ – sbírka na podporu Domova sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni
  3. 6. 2020. Účastnici semináře zaslali celkem 26 720 Kč, ALFA přidala stejnou částku a Domov tedy obdržel krásných 53 440 Kč.
 • Látková sbírka pro šití bavlněných roušek a jejich následnou distribuci zejména do nemocnic a organizací sociálních služeb i jednotlivcům ve spolupráci s mezinárodní humanitární organizací ADRA 24. 3. 2020
 • Sbírka pro Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni v rámci Podzimního semináře 2019
 • 5. ples handicapovaných 2. 11. 2019 Klatovy
 • Podpora projektu Omalovánky první pomoci a darování omalovánek na dětské oddělení klatovské nemocnice 2. 10. 2019 Klatovy
 • 4. ples handicapovaných 27. 10. 2018 Klatovy
 • Hudební festival Benefice Klokánek 2018 25. 8. 2018 Klatovy
 • Projekt Sociální automobil pro Dětský domov Staňkov 31. 7. 2018
 • Představení Na stojáka, jehož výtěžek putoval opět na podporu činnosti organizace Lenox 24. 3. 2018
 • 3. ples handicapovaných 28. 10. 2017 Klatovy
 • Veřejná sbírka pro Centrum Hájek na pořízení speciálního terapeutického pásu pro děti s dětskou mozkovou obrnou 2017
 • Sbírka pro děti z Domova sv.Zdislavy a Klokánku Janovice v rámci Jarního semináře 2017
 • Stand up comedy představení Na stojáka 25. 3. 2017
 • Mikulášská nadílka a vánoční dárky dětem z Domova sv. Zdislavy 2016
 • Sbírka pro děti z Domova sv.Zdislavy a Klokánku Janovice v rámci Podzimního semináře 2016
 • 2. ples handicapovaných 28. 10. 2016 Klatovy
 • Podpořili jsme Zahradní slavnost v Domově pro seniory Chodov
 • Přispěli jsme na organizaci akce 60. výročí Dětského domova Kašperské Hory
 • Výtvarná a fotografická soutěž k výročí 90. let ZŠ Janovice n/Ú
 • Sbírka na elektrický vozík v rámci Jarního semináře 2016
 • Vánoční dárky pro děti z Klokánku a z Domova sv.Zdislavy pro matky s dětmi v tísni – sbírka na Podzimním semináři 2015
 • Mikulášská nadílka dětem z Domova sv. Zdislavy 2015
 • 1. ples handicapovaných 13. 11. 2015 Klatovy

 

 

Když nejde pomáhat off-line, půjde to on-line

Každoročně pro Vás připravujeme dvě velké vzdělávací akce. V dubnu 2020 ale přišla rána, když jsme museli Jarní seminář 2020 zcela zrušit. Mrzelo nás, že se s Vámi nepotkáme a nebudeme moci dodržet tradice, které seminář provázejí. Jednou takovou tradicí je i dobročinná sbírka předmětů denní potřeby a peněžních prostředků, jejíž cílem je pomoci potřebným.

Zástupci naší společnosti se ale nenechali zlomit a rozhodli se uspořádat Seminářovou „losovačku“ online. Dali jsme dohromady lákavé výhry, informovali jsme Vás, naše zákazníky, a už to jelo! Online sbírka vzbudila velký zájem a kladné reakce. Zákazníci naší společnosti nakonec přispěli úžasných 44.211, – Kč!

Další tradicí, která k semináři patří, je zdvojnásobení vybrané částky. Celková částka, která putuje na pomoc Domovu sv. Zdislavy je tedy 88.422,- Kč!

Naše společnost se dlouhodobě snaží plnit svůj cíl POMÁHAT tam, kde je to potřeba a ke stejným činům se snažíme inspirovat i Vás, naše zákazníky. Vypadá to, že se nám cíl daří a my jsme za to velice rádi. Z celého srdce děkujeme.

 

Látková sbírka – pomáháme v boji s COVID-19

Sběrné místo bavlněných látek, které jsou určené k šití roušek pro ty nejohroženější, u nás zřídila jednatelka ALFY Eva Maurerová na popud Lukáše Kroupy, šéfa handicapovaných sportovců sdružených v neziskové organizaci LENOX. Šití roušek a jejich distribuci zejména do nemocnic a organizací sociálních služeb i jednotlivcům zajišťuje mezinárodní humanitární organizace ADRA.

Sbírku bavlněných látek u nás v ALFĚ jsme spustili 24. března a tašky s látkami si od nás odváží pracovníci Adry, menší náklad dokonce odvezl Lukáš Kroupa osobně na svém invalidním vozíku :-). Kolegyně Iveta Lišková zapojila do sbírky všechny své sousedy z obce Javor a sousedního Týnce. Dobrovolníci ušili a rozdali už přes 14 000 roušek!

Přečtěte si kompletní a poutavý článek, který obsahuje i rozhovor s Lukášem, který je „otcem látkové sbírky“.

 

Projekt Sociální automobil – Dětský domov, Staňkov

V květnu roku 2018 vznikla spolupráce naší firmy se společností Kompakt spol. s. r. o. Cílem této spolupráce bylo pomoci k realizaci projektu Sociální automobil, který měl zajistit nové auto pro DĚTSKÝ DOMOV STAŇKOV. Již v roce 2012 jsme se tohoto projektu zúčastnili a rozhodli jsme se tak znovu.

Dětský domov ve Staňkově poskytuje ochranu a pomoc dětem bez rodičovské péče, tělesně i duševně týraným dětem a všem ostatním dětem, jejichž základní práva jsou ohrožena. Automobil je pro domov důležitý zejména pro dopravu k lékařům a psychologům, ale i na výlety a další projekty, které probíhají ve vzdálenějších městech.

Předání nového automobilu Dacia Dokker proběhlo 31. 7. 2018 přímo v domově. Atmosféra byla kouzelná i díky dětem, které si pro podporovatele projektu připravily několik známých dětských písní, kterými potěšily všechny přítomné. Radost z nového auta byla nepopiratelná a my jsme rádi, že jsme opět mohli být součástí tohoto projektu!

Centrum Hájek

CENTRUM HÁJEK je projekt Asociace pro pomoc handicapovaným dětem, jehož hlavním léčebným programem je léčba pacientů s dětskou mozkovou obrnou.

Naše paní jednatelka magistra Eva Maurerová se setkala se zástupci tohoto projektu na jarní konferenci EXCELLENTNÍ ŽENA. Dozvěděla se, že právě probíhá sbírka pro CENTRUM HÁJEK a to na speciální chodící pás, který je nepostradatelnou součástí komplexní rehabilitace s cílem nácviku chůze u dětí s postižením. Protože můžeme a hlavně CHCEME, rozhodli jsme se tuto sbírku finančně podpořit.

„Na oplátku“ byli zástupci naší firmy pozváni na slavnostní otevření nově zrekonstruovaných prostor vodoléčby a nové tělocvičny, které proběhlo 25. května 2017.

Skvělá atmosféra, krásné prostory a radost všude kolem!

Klokánek

Od roku 2010 spolupracujeme se zařízením Klokánek Fondu ohrožených dětí v Janovicích nad Úhlavou. Díky prodeji kalendářů během Podzimního semináře roku 2010 se nám podařilo vybrat a předat finanční obnos a přispět tak na výstavbu nového dětského hřiště v areálu Klokánku v Janovicích.

V listopadu roku 2011 jsme pro všechny děti v janovickém Klokánku nakoupili zimní botičky a osobně jsme je dětem přivezli a obuli. Ta radost v jejich očích byla obrovská.

V roce 2012 nakoupila naše společnost pro „klokaní“ děti školní potřeby – batůžky, kufříky, pastelky, fixy, modelíny, penály, sešity, pytlíky na bačkůrky. Více o předávání si můžete přečíst v našem blogu.

V únoru 2013 jsme dětem do Klokánku přivezli brusle a zabruslili jsme si s nimi na klatovském zimním stadionu.

V červnu 2013 jsme dětem připravili soutěžní odpoledne s následným opékáním buřtíků přímo u nich v Klokánku. Fotky z této akce si můžete prohlédnout na naší FaceBook stránce.

V roce 2014 jsme Klokánku poskytli skartovačku, v září pak vybavili děti školními pomůckami a v listopadu zorganizovali jak peněžní, tak sbírku věcí pro děti v rámci Podzimního semináře. Jak to dopadlo?

V roce 2015 držíme Klokánkům palce a věříme, že tahle zařízení, ve kterých se děti učí žít rodinný život, který obvykle neměli možnost doma poznat, budou existovat i nadále. A povedlo se! Existence janovického Klokánku je nadále podporována Plzeňským krajem!

V roce 2016 uživatelé programu AVENSIO v rámci Podzimního semináře přispěli dětem v peněžní sbírce na zážitkový dárek, který ALFA ještě zdvojnásobila :-). Účastníci přivezli také spoustu věcných darů – předmětů, které Klokani potřebují. Děkujeme!

www.klokanek-janovice.cz

Policie ČR

V roce 2008 jsme se finančně podíleli na prevenčním projektu pro děti  European Police Association. Přispěli jsme na vydání brožury „KLIKNI SI – bezpečně na počítači“ a v roce 2009 na vydání omalovánek „Bezpečně na silnici“.

TJ Klatovy

Také jsme v minulosti sponzorovali činnost klatovského volejbalového oddílu www.volejbal-klatovy.cz.

Jak vybrat mzdový program

Napište si o příručku JAK SPRÁVNĚ VYBRAT MZDOVÝ SYSTÉM do Vaší firmy! Zadejte svůj e-mail a návod ihned odesíláme.

Rychlý kontakt

A l f a  S o f t w a r e ,  s. r. o.
Pražská 22
33901 Klatovy I  mapa

Tel.: 376 709 890
Napište nám

Seznam obchodních zástupců

 

Používáním této stránky souhlasíte s používáním cookies. Více informací

Nastavení cookies na této webové stránce jsou na "Povolit cookies", abychom Vám mohli umožnit nejlepší možné procházení stránek. Pokud budete pokračovat v používání tohoto webu beze změny nastavení souborů cookies v prohlížeči nebo kliknete na tlačítko "Souhlasím" pak souhlasíte s používáním cookies.

Zavřít