Konzultační linka:

Po–Pá 07:00–15:30 (St 9:00 - 10:00 firemní porada)

Zákaznická zóna

MOJE ALFA

Zákaznická zóna

MOJE ALFA

Další podání pro ČSSZ jen elektronicky

Jak jsme informovali v blogovém článku z 18.6.2020, je stanovena povinnost předávat tiskopis Přehledu o výši pojistného od 1.7.2020 pouze elektronicky.

Od 1.9.2020 se tato povinnost bude týkat také dalších tiskopisů, a to Přílohy k žádosti o dávku nemocenského pojištění, Oznámení o nástupu do zaměstnání nebo skončení zaměstnáníEvidenčního listu důchodového pojištění. Tato změna vyplývá ze zákona č. 255/2020 Sb., kterým se mimo jiné novelizuje ustanovení § 94 a 97 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění a ustanovení § 39 zákona č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení.

 Podotýkám, že ohledně Přílohy k žádosti o dávku nemocenského pojištění je v současné době zaměstnavatel povinen tento tiskopis předávat elektronicky jen při žádosti o nemocenské. Od 1.9.2020 tomu tak bude při žádosti i o ostatní dávky nemocenského pojištění.

Pokud zaměstnavatel nemůže z prokazatelných objektivních technických důvodů odeslat uvedené tiskopisy elektronicky, může je předat v písemné podobě s uvedením důvodu, proč je nebylo možné odeslat elektronicky.

Program AVENSIO Software

Mzdový a personální program AVENSIO Software samozřejmě umí všechny tiskopisy elektronicky zpracovat. Jak na to se jeho uživatelé dozví v dokumentu „e-Podání ČSSZ“ – viz Soubory nápovědy – Speciální činnosti v programu. Se žádostí o radu a pomoc se můžete obrátit na svého obchodního zástupce nebo pracovníky konzultační linky, která je v provozu každý pracovní den od 7:00 hod. do 15:30 hod.

Podmínkou pro odeslání podání na ČSSZ přímo z programu je:

– vlastnictví osobního podpisového kvalifikovaného certifikátu

– registrace na ČSSZ pro dané typy podání.

 

Sdílet příspěvek
Facebook
Twitter
LinkedIn