Svátek+doplnění úvazku

 

Experti na mzdy a docházku Fóra Mzdy a vše související Svátek+doplnění úvazku

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3806
    fuchsova
    Účastník

    Dobrý den, zajímalo by mě, zda správně vyplácím mzdu zaměstnanci v měsících, kdy pracoval ve svátek. Máme zaměstnance na zkrácený pracovní poměr 2,5 hodiny za den, jde o topiče, který každý měsíc počet celkových hodin překročí, proto mu vyplácím plat + rozdíl hodin doplnění úvazku + podle směn dělenou směnu. Jde mi o měsíce, ve kterých pracuje ve svátek, vyplatím mu příplatek za hodiny ve svátek, ale tyto hodiny již nebudu počítat do doplnění úvazku, je to tak? Děkuji za odpověď Dám příklad mělo být odpracováno  za 22 dní 55 hodin, 1 den svátek 2,5 hodin, tj. celkem 57,5 hodin, ve svátek odpracoval 6 hodin, celkem za měsíc odpracoval 122 hodin včetně svátku (6 hodin), pokud chci doplnit úvazek vezmu počet hodin 122-6=116 a doplním úvazek 116-57,5=58,5. Je to tak?

    #3815

    Dobrý den paní Fuchsová,

    pokud vyplatíte pouze příplatek za hodiny ve svátek, pak je potřeba tyto hodiny ještě zahrnout do doplnění do úvazku. Kompenzace za svátek – viz § 115 Zákoníku práce.

    V případě potřeby volejte telefonní číslo 376 709 851.

    S pozdravem

    Jana Bošková

     

     

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
 

Používáním této stránky souhlasíte s používáním cookies. Více informací

Nastavení cookies na této webové stránce jsou na "Povolit cookies", abychom Vám mohli umožnit nejlepší možné procházení stránek. Pokud budete pokračovat v používání tohoto webu beze změny nastavení souborů cookies v prohlížeči nebo kliknete na tlačítko "Souhlasím" pak souhlasíte s používáním cookies.

Zavřít