Návrat po rodičovské dovolené

 

Experti na mzdy a docházku Fóra Mzdy a vše související Návrat po rodičovské dovolené

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Iveta LiskovaIveta Liskova a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1346
    kudrnac
    Člen

    Dobrý den,

    zaměstnankyně  se nám  vrací do práce po  skončení rodičovské dovolené (řádnou dovolenou si vyčerpala po mateřské  dovolené a dítě dosáhne 3 let věku v  září tohoto roku). Musíme ji zařadit  na její původní práci a pracoviště, když ve smlouvě má uvedeno,že bude vykonávat funkci mzdové účetní?Pokud ano, prosím o radu, v jakém  paragrafu ZP mohu dohledat příslušné ustanovení?

    #1347

    Také přeji dobrý den. Z ustanovení § 47 zákoníku práce vyplývá povinnost zaměstnavatele  zařadit zaměstnankyni na její původní práci a pracoviště v případě, že nastoupí do práce po skončení mateřské dovolené, nikoliv tedy po skončení rodičovské dovolené. Ještě si dovolím doplnit, že citované ustanovení se týká také dalších případů, např. nástupu zaměstnance: – po skončení výkonu veřejné funkce, pro kterou byl uvolněn v rozsahu pracovní doby, – po skončení dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény, – po skončení rodičovské dovolené v rozsahu doby, po kterou je zaměstnankyně oprávněna čerpat mateřskou dovolenou atd.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
 

Používáním této stránky souhlasíte s používáním cookies. Více informací

Nastavení cookies na této webové stránce jsou na "Povolit cookies", abychom Vám mohli umožnit nejlepší možné procházení stránek. Pokud budete pokračovat v používání tohoto webu beze změny nastavení souborů cookies v prohlížeči nebo kliknete na tlačítko "Souhlasím" pak souhlasíte s používáním cookies.

Zavřít