Konzultační linka:

Po–Pá 07:00–15:30 (St 9:00 - 10:00 firemní porada)
Zákaznická zóna
Zákaznická zóna

Informativní důchodová aplikace

Informativní důchodová aplikace (IDA) je nová online služba ePortálu České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), která Vám poskytne přehlednou a srozumitelnou informaci ohledně dosud evidovaného počtu let důchodového pojištění a předpokládané výše důchodu.

Díky této službě lze snadno a rychle zjistit, jaký je Váš důchodový věk (u žen i s ohledem na počet vychovaných dětí) a jaký je případný počet let pojištění, který ještě musíte získat pro nárok na starobní důchod. Služba umožňuje i vložení vybraných náhradních dob pojištění či dob zaměstnání nebo výkonu samostatné výdělečné činnosti, které ČSSZ dosud nemá ve své evidenci. Vložené doby jsou použity výhradně pro účely provedení vyhodnocení, do evidence ČSSZ se neuloží.

Pro přihlášení a přístup k online službám ePortálu ČSSZ můžete použít buď datovou schránku nebo tzv. NIA (= Národní identitní autoritu).

Více informací o službě včetně návodu, jak ji jednoduše použít, se dozvíte ve videu zveřejněném na webu ePortálu – viz tento odkaz nebo také v tiskové zprávě MPSV z 22.7.2021 a v tiskové zprávě ČSSZ z 22.7.2021.

Sdílet příspěvek
Facebook
Twitter
LinkedIn